Siteye Giriş-Kayıt

Hesabınız ile giriş yapın veya kayıt olarak şifre edinin.Şu Anda Kimler Sitede

Şu anda 397 konuk ve 1 üye çevrimiçi
  • adeka

Kelimeler

Ara.24 Pirokinesis
Ağu.02 Cadı Tahta
Ağu.02 Zombi
Ağu.02 Zener Kartları
Ağu.02 Yoga ( Yoga )

Günün Sözü

Yoksul anne yoktur, çirkin ve yaşlı bir anne de ve çocuklarını seven her anne aslında zengindir.
Maurice Maeterlinck

Ayın Evreleri

Sayılarla Duru-Rüya

Toplam: 4599
Bugün: 0
Bu hafta 3
Bu ay: 391

İstatistikler

Üye Sayımız : 14490
Makale sayısı : 269
Web Bağlantıları : 51
İçerik Tıklama : 2052820
Designed by:

A'dan Z'ye Spiritüalizm ve Parapsikoloji Sözlüğü

Sozlukte 416 kayit var.
Sozlukte arama yap
ile baslayan iceren kesin benzer gibi
0-9 All A B Ç D E F G H İ K L M N Ö P Q R S T U V Y Z
Terim Tanimlama
Enkarne

Ruhun dünyaya gelmek üzere bir bedene, ete girmesi demektir. Bedene bağlanma ameliyesinin kesin olarak ne zaman oluştuğu bilinmiyor. Muhakkak ki ruh, teşkil edeceği bedeni spatyomda iken tahayyül edip maddi aleme aksettirmekte ve ana rahmindeki cenine bu tahayyülü resmetmeye çalışmaktadır. Gözlem ve deneyler ruhun bedene bağlanışının ceninin oluşmasından, doğum anına kadar mümkün olduğunu göstermiştir.

Bedene girmiş olan insan, hayvan ve bitki ruhlarına enkarne denir. İnsan bedene girmiş, ete bağlanmış, Dünya vasıtasına inmiş bir ruhtur denilince, enkarne bir varlığı ifade etmiş oluruz.

Ruhların sonsuz tekamül boyunca maddenin özellik ve kanunlarını öğrenmek, kendisine yaratılışında verilmiş olan bilginin uygulamasını yapmak ve kozmik alemin ahenkli gidişine hizmet etmek için madde ile geçici olarak birleşmesidir ki, bu birleşme öz'den değil dıştandır.

Ruhun bedenlenmesi maddenin bilinmeyen en ilkel tipinden en yüksek ve seyyal tipine kadar uzanır. Cisim, bitki, hayvan ve insan gibi gittikçe mükemmelleşen bir dizi izleyerek belirli bir bilgi ve ruhsal olgunluğa ulaşamaz. Zira kapalı bir şuurla uygulaması yapılmayan bilgi ruha kemal vermez.

Enkarne olmak, özellikle bedene girmek anlamına gelirsede, ayrıca bir fikre ve imaja derin şekilde gömülmekte seyyal bedenlenmedir. Perisprital bedenlenme yoluyla insanlar şuurdışı olarak üstün ve doğru bilgiler edinmektedirler.

Glossary 2.7 uses technologies including PHP and SQL