Siteye Giriş-Kayıt

Hesabınız ile giriş yapın veya kayıt olarak şifre edinin.Şu Anda Kimler Sitede

Şu anda 127 konuk çevrimiçi

Kelimeler

Ara.24 Pirokinesis
Ağu.02 Cadı Tahta
Ağu.02 Zombi
Ağu.02 Zener Kartları
Ağu.02 Yoga ( Yoga )

Günün Sözü

Pek çok insanın diğerlerinin boşa harcadığı zamanı kullanarak öne geçtiğinin gördüm.
Henry Ford

Ayın Evreleri

Sayılarla Duru-Rüya

Toplam: 4584
Bugün: 0
Bu hafta 0
Bu ay: 401

İstatistikler

Üye Sayımız : 14412
Makale sayısı : 269
Web Bağlantıları : 51
İçerik Tıklama : 2030022

Select Language

Designed by:

A'dan Z'ye Spiritüalizm ve Parapsikoloji Sözlüğü

Sozlukte 416 kayit var.
Sozlukte arama yap
ile baslayan iceren kesin benzer gibi
0-9 All A B Ç D E F G H İ K L M N Ö P Q R S T U V Y Z
Terim Tanimlama
Eflüv

Metapsişik araştırmalarda en çok kullanılan bu kelime, canlı cisimlerden yayılan akışkanlar ( seyyaleler ), ışıklı parçacıklar için kullanılır. Bilhassa manyetik ve psişik tecrübelerde yer almıştır. Duyarlığın dışarı çıkması, manyetik kutupluluk, uzkatan duyarlık, katı ışınlar konusunda sözü edilen seyyalevi, ışıklı, etken ve fiziksel olarak tesbiti mümkün olan, daha çok canlılık gösteren ışınlardır. Vucudun çeşitli kısımlarından bilhassa el, parmak ve yüzdeki doğal çıkış yerlerinden bol şekilde çıkar. Bu yayılma normal olarak herkesde mevcuttur. Fakat normal hayatımızda görünmezler. Elverişli olan kimselerde bu dışarı çıkma şiddet kazanır.

Eflüvlerin vucuttan dışarı çıkmasına etki eden özelliklerden biri hava şartlarıdır. Kuru ve sıcak iklim, fırtınalı, elektirikli bir hava eflüvlerin bol şekilde dışarı çıkmalarını kolaylaştırır.

Bu eflüvlerin görünmesi için manyetik sujeler kullanılır. Sujeler manyetik uykunun somnambül devresinde tutulurlar. Manyetik uykunun her devresine ait eflüvler vardır. Duyarlı olmayan yerlerden eflüvler çıkmamaktadır.

Esasında bütün cisimlerden eflüv çıkar, fakat farklı farklı derecelerde çıkarlar. İnsan bedenin deki elektromanyetik güç sahasının ışınımıdır. Fotoğraf plağına etki eder ve izler bırakır.

Glossary 2.7 uses technologies including PHP and SQL